Divadla

Žumpa (Žebravé UMělecké PAnoptikum)

Žumpa (Žebravé UMělecké PAnoptikum)
Přijměte pozvání do bašty malomocných, klubu odhozených mužů, místa, kterému se snažíme vyhnout a přesto je tak blízko nám všem. Klub je ve své iluzivnosti rozmazaný a zastřený, přesto však odhaluje naše nejhorší vlastnosti a činy. Je možné na takovém místě najít spřízněnou duši, nebo dokonce svoje druhé já? A pokud ano, jsme v tomto místě iluzí a znejistění schopni vidět své a cizí skutky dostatečně ostře? Uvidíme… VAŠI MUŽI

Dr.amAS - Sněhen

Dr.amAS - Sněhen
Tato inscenace vznikla na námět Petra, člověka s Aspergerovým syndromem, jehož neobvyklou zálibou je kalendář. „Když se s Petrem seznámíte, velmi aktivně zjišťuje datum vašeho narození a pak vám prozradí, jaký den v týdnu to byl. Sněhen je třináctým měsícem v kalendáři. Je to měsíc mezi lednem a únorem plný podivných mezinárodních dnů, které se přímo vážou na Petrův život a většinou odrážejí nesplněná přání a zákazy. Sněhen se nikdy nebude opakovat dvakrát stejně, podobně jako samotné představení, které je stále živým tvarem a poslední verze scénáře vlastně neexistuje. Každý divák je tak svědkem premiéry.

Improti

Improti
Show, která vybublává z okamžiku! Přijďte se podívat, jak si banda improvizátorů poradí s tématy, která jí sami můžete nadhodit.

FysioART - Tři židle

FysioART - Tři židle
Na kterou ze židlí si sednout? Jak si sednout? Co je to židle? Vy si myslíte, že si už neumím sednout? Ano, to je židle. Sednu si. Kde je židle? Kam jste ji postavili? Vy jste mi ji ukradli. Byly tu tři židle.“ Jak se cítí člověk, který je postižen demencí Alzheimerova typu? Na tuto otázku se snaží odpovědět divadelní představení v žánru převážně fyzického a objektového divadla Tři židle autorky Hany Strejčkové.

Lenka Rzepková

Lenka Rzepková

Z úst Lenky Rzepkové zazní střípky z knihy Martina Selnera Autismus & Chardonnay.

Lenka je umělecká duše, která pokud zrovna netvoří, to znamená nehraje ve filmu, nemaluje nebo nepíše, tak cestuje a objevuje. Jakožto asistentka pedagoga se střetla nejen s problematikou autismu. Práce asistentky ji, jak sama říká, hluboce obohatila. Zkušená Lenka s porozuměním a nadhledem přečte v intimních večerních hodinách pár povídek z autentické a laskavě sarkastické knihy Autismus & Chardonnay.

Více se o Lence můžete dozvědět na www.lennyontheroad.cz nebo jejím stejnojmenném instagramu či facebooku.

Divadelní jednohubky od umělců v pohybu zrozených

Divadelní jednohubky od umělců v pohybu zrozených

Pohybové jednohubky aneb pohyb v obrazech. Můžete se těšit na ochutnávky z celé škály pohybových odvětví. Čeká vás klasická pantomima, všemožná manipulace a žonglování s objekty, novocirkusová artistika a světelná show. Jednoduše svěží a lákává umělecká paleta, jen si uzobnout.

Hrají:

Jan Jirák
Barbora Bartoňová a Jaroslav Dolejší
Vojtěch Svoboda
Ondřej Dlohoš
Tereza Picková
Petr Novák
Filip Zahradnický

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace