Historie dudlíku

Festival byl založen v roce 2015. Hlavní myšlenkou festivalu je podpora tam, kde to děti nemají úplně lehké

Dudlík fest 2015

Dne 1. 6. 2015 se uskutečnil z iniciativy studentů první ročník benefičního festivalu na podporu sociálně či zdravotně znevýhodněných dětí. Ač se s přípravami začalo pouhých 6 týdnů před plánovaným začátkem, podařilo se domluvit více než dvě desítky uměleckých skupin i jednotlivců, například Discoballs či Slam poetry.

Během jednoho dne proběhl pestrý hudebně – dramatický program paralelně v hudebním klubu Storm, v multifunkčním prostoru Žižkostel a v prostorách Jedličkova ústavu.

Výtěžek byl určen Kojeneckému ústavu při Thomayerově nemocnici. Akce byla značnou měrou improvizovaná, nicméně spojila dohromady skupinu přátel, ze které se později zformoval hlavní organizační tým festivalu pro další roky, a byla základem i samotné organizace Cesta ven, z.s.

Dudlík fest 2016

Druhý Dudlík fest se uskutečnil 6. 5. 2016 na Praze 1 v prostorách klubu Chapeau Rouge a v Literární kávárně Týnská. Headlinery žánrově širokého hudebního programu v Chapeau se stali Honza Vejražka s Jiřím Konvalinkou z uskupení Mutanti hledaj východisko, Jakub König alias Kittchen a doplnili je Ufajr s dalšími zástupci české alternativní scény. Již podruhé s úspěchem vystoupili přední čeští performeři z řad Slam Poetry.

Literární kavárna Týnská pak kromě Storytellingu a improvizačních divadel nabídla poprvé také přednáškovou sekci. Přednášek se ochotně zhostili lékaři z oddělení dětské psychiatrie, kam směřoval výtěžek celé akce. Mezi nimi i primář MUDr. Michal Považan, který celou akci zaštítil.

Především díky extrémní vstřícnosti všech vystupujících mohl Dudlík fest 2016 přispět částkou 34 000,- na Dětské oddělení Psychiatrické nemocnice Bohnice. Vybrané prostředky byly použity k zajištění půlroční dramaterapie a k pořízení nového sportovního vybavení pro volnočasové aktivity hospitalizovaných dětí.

Dudlík fest 2017

Dudlík fest 2017 se stal naším zatím nejúspěšnějším ročníkem, podařilo se nám vybrat 85 320,- ! Celá tato částka putovala neziskové organizaci Bolíto, pomáhají popáleným dětem z celé ČR. MUDr. Robert Zajíček poskytl záštitu celému festivalu a se svým týmem se ujal přednáškového bloku.

V Chapeau Rouge jste si mohli poslechnout oceňovanou kapelu KVĚTY, pohodáře Tygroo nebo mladého rapera/šéfkuchaře Stříbrného Rafaela. Ve Skautském Institutu probíhal dobrovolný program, kde jste si mohli zkusit ošetřit popáleninu, naučit se improvizaci nebo s dětmi navštívit loutkové divadlo. Divadelní nadšence jsme nalákali na soubor Improti, Kvílení a nebo exhibice Slam poetry do Studentského klubu Celetná.

Dudlík 2018

Minulý rok jsme zkrátili jméno na "Dudlík 2018". Za to jsme ale rozšířili organizační tým! Výtěžek (82 000,-) tentokrát putoval nadačnímu fondu Loďka, který zprostředkoval využití financí pro dětskou paliativu v Motole.

Dudlík 2019

Informace o letošním ročníku již brzy...

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace