Noví partneři
30. 8. 2019 | 05:18

Národní ústav pro autismus, z.ú. (ve zkratce NAUTIS) je nestátní nezisková organizace která poskytuje širokou nabídku služeb lidem s autismem a lidem kolem nich. Jedná se o největší specializovanou organizaci zabývající se péčí o osoby s autismem v České republice. Své zkušenosti a postřehy předává spolupracujícím a partnerským organizacím.

Od počátku svého vzniku (duben 2003) si organizace ustanovila dva základní pilíře činnosti:

  • podporovat systematickou a komplexní odbornou pomoc lidem s poruchami autistického spektra
  • spoluvytvářet podmínky pro všestrannou a konkrétní podporu jejich rodin

Za nastavení modelu systémové péče o osoby s autismem, který NAUTIS realizuje a prostřednictvím osvěty, vzdělávacích programů a partnerské spolupráce předává do dalších regionů ČR a do zahraničí, získala spoluzakladatelka společnosti Kateřina Thorová členství v mezinárodní organizaci Ashoka, organizaci sdružující nejvýznamnější sociální inovátory celého světa. 

Za účelem splnění svých cílů vyvíjí organizace značné úsilí. V oblasti psychodiagnostiky v NAUTIS pracuje psychiatr a psychologové. O rodiny s předškolními dětmi se stará tým terapeutů včasné intervence. Speciální pedagogická centra při NAUTIS sestavují individuální vzdělávací programy a poskytují školám a školkám odborné poradenství. Vyškolení terapeuti vedou individuální i skupinové nácviky sociálních dovedností nebo analyzují a řeší problémové chování. NAUTIS je současně registrovaným poskytovatelem ambulantních, terénních a pobytových sociálních služeb a realizuje programy podporovaného zaměstnávání. NAUTIS provozuje ojedinělé celoroční pobytové zařízení pro osoby s autismem a těžkým problémovým chováním a je zřizovatelem mateřské školy pro děti s autismem.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace