Přehled přednášek

Kapacita přednášek není omezena, není třeba se přihlašovat

Jak žít naplno a kvalitně až do konce + Jak hovořit s dětmi o smrti?

PhDr. Martin Loučka, PhD.

psycholog, ředitel Centra paliativní péče

Vystudoval psychologii a sociální práci na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Doktorát v paliativní­ péči získal na Lancaster University v Anglii. Absolvoval výcvik v dětské paliativní péči, gestalt psychoterapii a telefonické krizové intervenci, v rámci studia a výzkumu se stal stipendistou Fulbrightova programu a stipendistou Marie-Curie.

PhDr. Martin Loučka se úderem 16:00 rozhovoří v rámci tématu "Jak hovořit s dětmi o smrti" o samotné podstatě paliativní péče - aneb “Jak žít naplno a kvalitně až do konce”! Přednáška je vhodná pro ty, kteří se zatím s paliativní péčí nesetkali a rádi by se o ní dozvěděli něco víc.

Čas
16:00 - 17:15
Cena
zdarma

I děti umírají. Jakou mají k dispozici péči?

MUDr. Lucie Hrdličková

2. LF UK a FN Motol, Klinika dětské hematologie a onkologie

Ve Fakultní nemocnici Motol se věnuje práci s dětmi s nádorovým onemocněním. Založila Den dětské onkologie a pomáhá rozvíjet dětskou paliativní péči v Čechách.

Téma dětské paliativní péče - tedy to, jak probíhá terapie malých pacientů a zda může lékař pomoci i jejich rodině - je hlavní náplní diskuze s MUDr. Lucií Hrdličkovou a jejími kolegy z Kliniky dětské hematologie a onkologie. Přednáška je opět určena především pro laiky, kteří o dětské paliativní péči doposud mnoho neslyšeli.

Čas
17:20 - 18:45
Cena
zdarma

Mýty a fakta v péči o umírající dítě - hovoří maminky malých pacientů

Klára Fischerová

Od roku 2011 působí jako návrhářka šatů a módních doplňků. V minulosti působila jako vedoucí sekretariátu a osobní asistentka ředitele obchodní firmy. Se svým manželem vychovala čtyři děti, nejstarší bylo těžce postižené a vyžadovalo zvláštní péči 24 hodin denně.

“Hovořit o smrti s dítětem mladším 10 let věku je zbytečné, dítě téma smrti ještě nechápe.”

“Dětská paliativní péče se zaměřuje pouze na děti s nádorovým onemocněním.”

O těchto a dalších mýtech spojených s dětskou paliativou se v rámci hodinové diskuze rozmluví Klára Fischerová a další maminky.

Čas
19:00 - 20:00
Cena
zdarma
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace